18.09.2019      831      Комментарии к записи 7 головних помилок починаючого фрілансера отключены

7 головних помилок починаючого фрілансера


Шлях в сфері фрілансу починати завжди складно, тим більше, помилок — не уникнути. В результаті втрачаються клієнти і проекти … Але якщо робити висновки після невдач — неминуче з’являються і перемоги. Що ж заважає кожному фрілансеру отримати перші замовлення і «обрости постійними клієнтами»?

7 головних помилок починаючого фрілансера

1. Нездатність усвідомити те, що ти фрілансер

Немає більше «дядька», який несе за вас відповідальність, тепер є тільки ВИ. Дуже складно поміняти парадигму мислення, яка створювалася протягом поколінь, парадигму, яка спорудила невидимі бар’єри, але зараз 21 століття і все інакше.

Зараз набагато простіше почати працювати на себе, ніж коли-небудь, це добре і одночасно — не дуже. Основна проблема і складність — це зміна мислення з людини, якій говорять, що робити, до людини, який сам приймає і несе відповідальність за свої рішення. І тут виникає питання: «Як міняти мислення?».

На це питання немає однозначної відповіді. Необхідно брати і робити проекти, помилятися, знову брати і робити, не забуваючи, звичайно, про висновки. Чи не поборів цей бар’єр, неможливо буде стати хорошим фрілансером і фахівцем.

2. Невміння спілкуватися з замовниками

Дуже поширена проблема не тільки «новачків», а й бувалих фрілансерів! Ось тут починаються труднощі:

складно зрозуміти вимоги;
неможливо донести свою думку;
як переконати клієнта;
нездатність вирішити спірну ситуацію і багато іншого.
Вирішити дану проблему допоможуть частково хороші книги і досвід, і, як можна більше, досвід спілкування. Найкраще спілкуватися в телефонному режимі або голосом в скайпі, ніж письмово. І, як сказав один мій хороший знайомий: «Необхідно послати хоча б одного неадекватного замовника, щоб відчувати себе впевненіше».

3. Відсутність грамотної упаковки

Як кажуть: «Зустрічають по одягу, проводжають по розуму». Ось і на фрілансі на вашу пропозицію часто відповідають після перегляду вашого профілю, де потенційний замовник оцінює (профіль фрілансера):

Ваша світлина;
статистика профілю;
якими навичками володієте і чи підходять вони під задачу;
рейтинг за спеціалізацією і ваш загальний рейтинг в таблиці фрілансерів;
перевірений ви користувач чи ні;
портфоліо;
відгуки.
До слова, відгуки — це те, що відрізняє вас від 80% фрілансерів на сервісі. Там показується і вартість тих проектів, які ви виконали. Дуже важливо, щоб у вас були тільки позитивні відгуки. Але, як показує практика, один негативний відгук — це ще не вирок для аккаунта.

Необхідно, щоб ваш аккаунт був «причесаний» і виглядав красиво — це велика складова вашого успіху на фрілансі.

4. Шаблонові звернення

Те, як ви відповідаєте на заявки і визначає, візьмете ви проект чи ні! Якщо ви створите профіль замовника і опублікуєте завдання, невелике, дизайн чого-небудь, — ви відразу побачите, як на вас обрушиться шквал шаблонів:

«Я готовий взятися за ваш проект!»
«Зроблю недорого, швидко і якісно»
«У мене велике портфоліо, роблю все і краще за всіх» і так далі.
Уже 10-20 звернення вас втомить і почне дратувати, і ви відчуєте, як важливо публікувати індивідуальну ставку.

7 головних помилок починаючого фрілансера

А уявіть, що буде, якщо ви щось цікаве запропонуєте замовнику, і зробите для нього щось додатково. Наприклад, я іноді роблю прототипи або аналіз ресурсу замовника, показуючи, що у нього не так і на чому він може заробити відразу грошей. Це підкуповує .

Перш, ніж отримати, треба віддати, і перш, ніж оселитися в будинку, треба його побудувати. Антуан де Сент-Екзюпері, «Військовий льотчик».

Напишіть основу свого звернення, таку собі, міні-комерційну пропозицію і адаптуйте грамотно під кожного клієнта. Краще вислати таких пропозицій менше, але відгуків буде набагато більше.

5. Прострочені завдання

Порушення термінів було і завжди буде великою проблемою в сфері послуг. Це відбувається по величезній кількості причин. Так губляться клієнти та партнери, але ж немає нічого кращого, ніж працювати на постійній основі з одними і тими ж клієнтами, і не витрачати час на пошук нових!

Для контролю себе і проектів я використовую:

Trello (канбан дошку, багато хто вже знає про цей сервіс; до речі, є розширення в хромі для trello).
Toggle (таймер для обліку робочого часу).
Діаграму Ганта (щоб бачити послідовність завдань і грамотніше планувати виконання проекту (ів).
Головне — планування, приділяйте йому до 30% часу проекту (залежить від масштабу), не варто поспішати виконувати що-небудь без чіткого плану А і плану Б.

6. Погана робота

Це напевно найбільший подарунок фрілансу тим, хто вміє добре працювати і дає відмінний результат. Дуже часто до мене повертаються клієнти, яким зробили сайт за 1000 гривень і вони готові на все, лише б їм його переробили і більше не мучили …

І тут я бачу страшний гріх і полягає він у некомпетентності фрілансерів, недосвідченісті і байдужого ставлення до проектів.

Ті, хто так роблять — продовжуйте!

7. Фрілансер без портфоліо

Коли ви починаєте працювати або ж сидите на фрілансі тривалий час, завжди гостро стоїть питання про портфоліо. А останнім часом замовники все частіше запитують про ваш відповідний вмістовий досвід.

І як завжди необхідно розуміти, де ж взяти це порфтоліо?
Найпростіший шлях по якому йдуть фрілансери — починають робити сайти за 1000 гривень, і тут починаються проблеми … У вас закінчуються гроші, так як проект може затягнуться, замовник не задоволений вашою роботою, ви не можете в підсумку поставити якісний результат в портфоліо. Вся проблема в тому, що за 1000 гривень хочуть проект, вартість якого становить понад 400 доларів. (Приклад з реального життя — створення сайту візитки).

Як один з варіантів виходу з цієї ситуації — це зателефонувати всім своїм знайомим і запропонувати свої послуги, попросити щоб дізналися у своїх знайомих, чи потрібні ваші послуги ім. Далі, виконуючи комерційні проекти, ви поступово створюєте собі портфоліо для будь-якого бренду на локальному ринку, якогось заводу, ресторану і т.д.

Зробіть, наприклад, один проект просто самі для себе, другий — для знайомих, але робите все на вищому рівні! В результаті у вас за короткий проміжок часу вже 2 проекти. Продовжуйте, поки не створите хоча б 7 проектів в різних сферах бізнесу.

Це все, чим сьогодні я хотів поділитися, але продовжувати можна дуже довго, помилок далеко не 7! Але давайте обговоримо — які ви помічали помилки і проблеми на початку фрілансерской діяльності? Пишіть в коментарях про свій досвід, допоможемо стати один одному краще!